O víkendu 21. a 22.5.2022 se v pauze, kdy se nehrály soutěže družstev, odehrály v Neratovicích resp. na Neride krajské přebory mladších žákyň (Neratovice) a dorostenek (Neride). Na oba přebory náš spolek vyslal své reprezentantky.

V Neratovicích se turnaje zúčastnila Eliška Žabová a Terezka Slavíková. Terezka byla 4. nasazená a bohužel si svoje nasazení neuhrála. V její hře se ve čtvrtfinále objevil velký počet nevynucených chyb. Chuť si napravila ve čtyřhře kde se spoluhráčkou Tínou Datlovou postoupila do finále, které po boji prohrály v supertiebreaku. Eliška uhrála jedno kolo, ale poté podlehla první nasazené.

Výsledky turnaje naleznete zde:

Na Neride nás reprezentovala Kačka Šramotová a Bára Slavíková. Bára je ještě věkem starší žákyně, takže postup mezi 8 nejlepších dorostenek v kraji musíme hodnotit jako úspěch. I zde nám to cinklo. Bára se spolu s Marií Švejcarovou probojovala do semifinále čtyřhry. Kačka uhrála jedno kolo a poté narazila na druhou nasazenou, které podlehla.

Výsledky jsou zde:

Děkuji holkám za úspěšnou reprezentaci našeho spolku. Jistě nasbíraly mnoho zkušeností pro další tenisové boje, které zúročí v dalších měsících. Škoda, že na přebory nevyrazila i klučičí ekipa.

Ondra Slavík, předseda spolku

IMG-20220522-WA0003
IMG-20220522-WA0004

Díky rozhodnutí Středočeského tenisového svazu se od letošní letní sezóny nehrají okresní přebory, ale Letní oblastní přebory. Rozdíl je v tom, že oblastních přeborů se mohou přihlásit všichni hráči a hráčky ze Středočeského kraje. Problém je trochu v tom, že všechny kategorie se hrají ve stejný termín a tak např. mladší žáci dají přednost svým přeborům než, aby jeli i na starší. Čekal bych, když se mohou přihlašovat všichni Středočeši a je to jedna z mála možností zahrát si turnaj na venkovních kurtech před soutěží družstev, že bude o účast velký boj. Opak je pravdou. Jen díky účasti všech domácích přihlášených hráčů se mohl turnaj odehrát. Například u dívek z 9 účastnic hned 7 bylo z našeho spolku. Za to jim patří velké poděkování. Ale pojďme k výsledkům.

Ty naleznete zde

Chlapci

Dívky

Žádné velké překvapení se neodehrálo. Domácí hráči vesměs nepřekročili první kolo a dívky potvrdily své nasazení a turnaj jak ve dvouhře a čtyřhře ovládly. Jmenovitě vyhrála Adélka Janoušová, která po 2 a půl hodinách boje ve finále porazila Terezku Slavíkovou.

Turnaj se vyloženě povedl, protože nám přálo neskutečně počasí. V sobotu bylo nádherně a v neděli začalo pršet až na finále chlapců. Kurty zažily zatěžkávací zkoušku a obstály na výbornou.

Ondra Slavík, předseda spolku

IMG-20220424-WA0000
IMG-20220424-WA0002
IMG-20220424-WA0003
IMG-20220424-WA0004
IMG-20220424-WA0006

Ve dnech 12. a 13. uspořádal ve Voticích místní tenisový oddíl v čele s panem Radkem Halamou zimní přebor starších žákyň. Přeboru se zúčastnilo maximální počet povolených hráček a to 16. Což považuji za velký úspěch, protože jsme jeden za mála okresů kde daří přebory nejen uspořádat, ale i odehrát. Náš spolek vyrazilo reprezentovat rekordní počet hráček. Sestry Janoušovi Adéla a Nellča, Terezka Slavíková, Eliška Žabová a Kristýna Toulová.

Výsledky turnaje naleznete zde

Největší pochvalu si zaslouží Nellča Janoušová za svoji odvahu poměřit s vyšší kategorií. Nellče se dokonce spolu s Eliškou Žabovou podařilo do Vlašimi přivést bronzovou medaily ze čtyřhry. Nebyla to jediná medaile. Adélka Janoušová uhrála zlatou ve čtyřhře resp. stříbrnou ve dvouhře. Terezka Slavíková získala dvě bronzové z dvouhry a čtyřhry.

Byla to medailová žeň.

Děkuji všem za účast a reprezentaci spolku. Ostatní okresní oddíly nám mohou jen závidět.

174354
194000
194025
194051
100918
IMG-20220314-WA0002

Dne 5. až 7.3. 2022 proběhl v novém tenisovém areálu v Tachlovicích turnaj dorostenek a to kategorie C. I zde měl Tenisový klub Vlašim svoje zastoupení. Kateřina Šramotová zde předvedla jedno ze svých nejlepších vystoupení ve čtyřhře. Společně s Lenkou Hrbkovou postoupily svou pestrou hrou přes agresivně hrající hráčky až do finále celého turnaje, kde podlehly první nasazené dvojci.

Výsledky naleznete zde:

Pavel Šramota, člen výkonného výboru

Jak jsem již informoval v předchozích příspěvcích, Bára Slavíková si díky vítězství na krajském přeboru starších žákyň vybojovala právo startovat na letošním halovém mistrovství České republiky této kategorie. Turnaj uspořádal ve své hale tenisový oddíl TK Slavie Plzeň. Hrálo se od soboty 5.2. do úterka 8.2. Na každý zápas byl delegován rozhodčí, takže i to přidává na vážnosti celého turnaje. Všechny zápasy se daly sledovat přes internet na stránkách vistasport.cz. Už jen účast naší reprezentantky na mistrovství je pro náš spolek velkou událostí. Bára se nejen, že zúčastnila, ale dosáhla dalšího mimořádného úspěchu, když se probojovala mezi 8 nejlepších ve dvouhře.